tel. 608 10 12 15 tel. 609 226 777 wycena@market-auto.dfirma.pl

Blog Wrocławskiego skupu aut

Stare diesle wcale nie są winne zanieczyszczeniu powietrza?

Wygląda na to, że demonizowane w ostatnich latach silniki wysokoprężne w samochodach osobowych mogą mieć mniejszy wpływ na środowisko, niż pierwotnie zakładano. Ciekawe dane płyną od naszych zachodnich sąsiadów, gdzie prasa rozpisuje się o zaskakujących wnioskach dotyczących monitorowania poziomu emisji zanieczyszczeń w powietrzu.
Okazuje się bowiem, że miasta, w których porusza się najwięcej samochodów napędzanych starymi silnikami wysokoprężnymi (normy Euro 5 i starsze), mają w powietrzu mniej szkodliwych tlenków azotu NOx niż aglomeracje, w których udział diesli w ogóle zarejestrowanych pojazdów jest dużo niższy!

Jako przykład podawany jest m.in. Stuttgart. W ubiegłym roku zmierzono tam najwyższy poziom NOx spośród wszystkich niemieckich miast – 71 mikrogramów na metr sześcienny – mimo że stare auta z silnikami Diesla stanowią tam zaledwie 16 proc. ogółu pojazdów.

Dla porównania, np. w Lubece, gdzie aż 1/3 zarejestrowanych samochodów (dokładnie 30,4 proc.) ma pod maską silniki wysokoprężne, zanotowano 35 mikrogramów NOx na metr sześcienny, czyli 5 mikrogramów poniżej górnej wartości normy! Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ponad 2/3 z owych 30,4 proc. aut z silnikami wysokoprężnymi spełnia maksymalnie normę emisji Euro 5 (a częściej Euro 3 i 4)!

Wrocław 26.10.2019

Dzień jak co dzień ,nasz skup aut Wrocław jest czynny od rana, i od rana czekamy na telefony od klientów zarówno chcących kupić jak i sprzedać swoje auto. Skup samochodów Wrocław działa głównie w granicach miasta Wrocław. Skup samochodów odbywa się na zasadzie wspólnie uzgodnionej z właścicielem ceny za jego auto oczywiście po oględzinach auta przeprowadzonych u niego ,u nas bądź w innym umówionym miejscu. Kupujemy auta różne tzn. samochody osobowe , auta dostawcze , auta terenowe ,wszystkie marki i prawie wszystkie modele samochodów ponieważ auta to nasza pasja. Sama praca w skup aut Wrocław dla wielu ludzi z zewnątrz może wydawać się łatwa , lekka i przyjemna , nic bardziej mylnego, dlaczego? Wyjaśniam, otóż kiedyś została przyczepiona łatka handlarza-oszusta lecz teraz trend się zmienił . Do naszego skupu aut we Wrocławiu przyjeżdżają różni klienci a wśród nich właścicele-krętacze tak, dokładnie. Próbują nam wciskać różne bajeczki żeby tylko pozbyć się gruchota, wiadomo rynek jest nasycony ofertami o sprzedaży samochodów ,są osoby które przez kilka lat eksploatacji swojego samochodu praktycznie nic nie dokładali ,a przyjeżdżając do naszego skupu samochodów opowiadają że jakich to wymian nie dokonali np; wymiana dwumasy ,wymiana rozrządu , wymiana zawieszenia niestety bez potwierdzenia np. wpisem do książki serwisowej bądź fakturą a wszystko to po to aby wynegocjować wyższa cenę , niestety zdarzyło się i nam nabrać niestety. Często w skupie aut przymykamy oczy na pewne usterki próbując je później usunąć na warsztacie mechanicznym i wtedy też okazuje się że padliśmy ofiarą klienta, a wiec trend się odwrócił. Nie chce się uskarżać ale skup aut to ciężki kawałek chleba ,na rynku jest wysoka konkurencja jest wiele skupów aut we Wrocławiu które proponują zresztą tak jak i nasz skup samochodów całkiem wysokie ceny skupu aut. Skup aut Wrocław to nie tylko skup samochodów używanych za gotówkę to także naprawa i późniejsza sprzedaż tych pojazdów, co w dzisiejszym nasyceniu rynku autami nie jest aż tak banalnie proste. Ponieważ jak już wcześniej wspomniałem , że skup aut Wrocław to nasza pasja , nadal będziemy dokładać wszelkich starań aby klienci naszego skupu samochodów zarówno ci którzy sprzedają nam swoje auta jak i ci którzy od nas je później odkupują byli zadowoleni.I tak oto tym optymistycznym akcentem zakańczam dzisiejszy wpis zapraszając wszystkich chcących sprzedać swoje auto do naszego Skup Aut Wrocław na ul. Ptasia 15 . Pozdrawiam Robert .

Kontakt z nami

 

7 + 9 =

Market Auto - skup samochodów

50-224 Wrocław Ptasia 15

tel. 608 10 12 15 tel. 609 226 777

wycena@market-auto.dfirma.pl

Call Now Button